INTRO PR . CENTRUM PRASOWE

Rduch & Felczyński - pasja do dzwonów

Ludwisarze z Przemyśla i specjaliści ze Śląska zadbali o wyjątkowe święta katolików w Peszawarze

Ludwisarze z Przemyśla i specjaliści ze Śląska zadbali o wyjątkowe święta katolików w Peszawarze

Tym razem do Pakistanu dotarł kolejny dzwon wykonany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Swoje miejsce znalazł on w Kościele Wszystkich Świętych, gdzie swym biciem przywoływać będzie miejscowych katolików.


W tym islamskim kraju chrześcijan jest niewielu, bo zaledwie 2,45 proc., chociaż po hinduizmie tworzą tam drugą co do wielkości grupę wyznaniową mniejszości religijnej.


Dzwon, który trafił z Przemyśla do Pakistanu waży 150 kg, posiada serce oraz zawieszenie wykonane przez firmę Rduch Bells & Clocks w Czernicy, a zdobi go m.in. logo parafii Wszystkich Świętych oraz herb diecezji w Peszawarze.


Świątynia Wszystkich Świętych wybudowana w jednym z największych pakistańskich miast, pochodzi z 1883 r. i jest siedzibą parafii unijnego Kościoła Pakistanu, należącego zarówno do Wspólnoty Anglikańskiej, jak i do Światowej Rady Metodystycznej. Miejsce szczególne, gdyż właśnie tam, przed pięciu laty, dwóch samobójców wysadziło się w powietrze, gdy wierni wychodzili z nabożeństwa. W krwawym zamachu terrorystycznym zginęło co najmniej 80 osób.

* * *

Rduch & Felczyński – wielopokoleniowa pasja do dzwonów

Rduch & Felczyński to konsorcjum Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmy Rduch Bells & Clocks w Czernicy, które od wielu pokoleń tworzą wyjątkowe i unikatowe dzwony dla obiektów sakralnych i nie tylko – zarówno w Polsce, jak i za granicą.


Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego w Przemyślu od 1808 r. specjalizuje się w odlewaniu dzwonów. Rodzinna firma z ponad 200-letnią tradycją ludwisarską, stosuje nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania, zawieszania i obsługi dzwonów.


Rduch Bells & Clocks w Czernicy k. Rybnika założona została przez Antoniego Rducha, w 1973 roku. Dziś jest jedną z najstarszych firm automatyki dzwonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Od samego początku działalności rodzinne przedsiębiorstwo dba o najwyższą jakość i innowacyjność produkowanych urządzeń.


KONTAKT dla mediów:


Ewa Osiecka – agencja INTRO PR
tel. (+48) 797 479 102
e-mail: e.osiecka@intropr.pl

Masz pytania?