INTRO PR . CENTRUM PRASOWE

Rduch & Felczyński - pasja do dzwonów

Papież poświęci polski dzwon odlany dla Sanktuarium w irlandzkim Knock

Papież poświęci polski dzwon odlany dla Sanktuarium w irlandzkim Knock

Dzwon wykonany przez Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego w Przemyślu we współpracy z Rduch Bells &Clocks w Czernicy przyjechał właśnie do Dublina. W najbliższą sobotę, 25 sierpnia poświęcony zostanie przez papieża Franciszka, który przyjedzie na Światowe Spotkanie Rodzin 2018 w Irlandii.


Po poświęceniu w Dublinie dzwon zostanie przetransportowany do docelowego miejsca – Sanktuarium Knock, które również odwiedza Ojciec Święty podczas pielgrzymki do Irlandii. Historia sanktuarium sięga 1879 r., kiedy to 21 sierpnia na ścianie Kościoła św. Jana Chrzciciela objawiła się Matka Boska wraz z św. Józefem i św. Janem Ewangelistą. Dziś irlandzka wioska jest celem pielgrzymek i każdego roku przyciąga ok. 2 mln osób z całego świata.


Dzwon o wadze 100 kg odlano w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu, a serce i konstrukcja jest dziełem firmy Rduch Bells & Clocks w Czernicy. Specjalnie wykonany został dla Sanktuarium Matki Bożej w Knock w hrabstwie Mayo. Jest to już kolejny projekt firm Rduch i Felczyński w Irlandii. Ostatnimi projektami był 500 kg dzwon do Oranmore oraz zestaw czterech dzwonów do Opactwa w Glenstal.


* * *

Rduch & Felczyński - wielopokoleniowa pasja do dzwonów

Rduch & Felczyński – wielopokoleniowa pasja do dzwonówRduch & Felczyński to konsorcjum Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmy Rduch Bells & Clocks w Czernicy, które od wielu pokoleń tworzą wyjątkowe i unikatowe dzwony dla obiektów sakralnych i nie tylko – zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego w Przemyślu od 1808 r. specjalizuje się w odlewaniu dzwonów. Rodzinna firma z ponad 200-letnią tradycją ludwisarską, stosuje nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania, zawieszania i obsługi dzwonów.
Rduch Bells & ClocksRduch Bells & Clocks w Czernicy k. Rybnika założona została przez Antoniego Rducha, w 1973 roku. Dziś jest jedną z najstarszych firm automatyki dzwonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Od samego początku działalności rodzinne przedsiębiorstwo dba o najwyższą jakość i innowacyjność produkowanych urządzeń.

KONTAKT dla mediów:

Ewa Osiecka – agencja INTRO PR
tel. (+48) 797 479 102
e-mail:e.osiecka@intropr.pl

Masz pytania?